تبلیغات
جدید ترین اخبار فوتبالی ایران و جهان و کلیپ های فوتبالی و بیوگرافی تیم ها و بازیکن ها - تاریخچه یونتوس
جدید ترین اخبار فوتبالی ایران و جهان و کلیپ های فوتبالی
جدید ترین خدمات فوتبالی خبرهای ایران و جهان بیوگرافی بازیکنان و تاریخچه تیم ها و عکس های جدید و داغ فوتبالی و آبدیت ثانیه ای...فقط در فیفانیو ...با ما همراه شوید.... لطفا از تمام قسمت سایت دیدن فرمایید

باشگاه فوتبال یوونتوسیوونتوس
Juventus Turin.svg
لقب(ها) bianconeri (سیاه-سفیدها)
zebre (گورخرها)
بنیانگذاری اول نوامبر ۱۸۹۷ (میلادی)
ورزشگاه یوونتوس آرنا
گنجایش ۲۷٫۹۹۴
مالک پرچم ایتالیا خانواده آنیلی
مدیرعامل پرچم ایتالیا آندره آنیلی
سرمربی پرچم ایتالیا آنتونیو کونته
لیگ سری آ
Kit left arm juve1112h.png
Team colours
Kit body juve1112h.png
Team colours
Kit right arm juve1112h.png
Team colours
Team colours
Team colours
لباس اول
Team colours
Kit body juve1112a.png
Team colours
Team colours
Team colours
Team colours
لباس دوم

یونتوس تورین

باشگاه فوتبال یوونتوس (به ایتالیایی: .Juventus F.C) که بیشتر با نام یوونتوس و به اختصار یووه شناخته می‌شود، باشگاهی است که در شهر تورین قرار دارد. این باشگاه در سال ۱۸۹۷ توسط گروهی از دانشجویان دبیرستان داتزلیو تاسیس شد.[۱] از از مشهورترین باشگاه‌های تاریخ فوتبال ایتالیا و جهان است. این باشگاه را به «بانوی پیر» ملقب کرده‌اند.

محتویات

 [نهفتن

مشخصات [ویرایش]

Stadio Olimpico di Torino , home ground from 1933 to 1990


ادرس پستی باشگاه : تورینو - خیابان گالییه و فراریس ۳۲

ادرس ورزشگاه باشگاه : تورینو-استادیوم المپیکو، ۲۵٫۴۵۱ خیابان فیلادلفیا ۸۸

ادرس محل تمرین: باشگاه مرکز یوونتوس- خیابان استوپینیجی ۱۸۳ وینوو


مدیریت باشگاه: جیامپیرو بونی پرتی - فرانزو گراند استیونس

مدیر ورزشی باشگاه: جیان مونتالی

مدیر نقل و انتقالات باشگاه: جوزپه ماروتا

شرکت تولیدی اجناس باشگاه: شرکت نایک

اسپانسر اصلی باشگاه :نیو هلند - فیات

مربی بدن ساز :ریکاردو کاپاننا

وب‌گاه فارسی و رسمی باشگاه:www.juventus.ir

نام استادیوم اسبق : المپیک تورین

استادیوم فعلی:یوونتوس آره نا

یوونتوس واژه‌ای لاتین است به معنای جوانی. و بیانکونری واژه‌ای است ایتالیایی به معنای سیاه و سفید

تاریخچه باشگاه یوونتوس ایتالیا [ویرایش]

Historic first ever Juventus club shot, 1898

افسانه خواستن؛ در یک روز زیبا و به یاد ماندنی در اولین روز ماه نوامبر بر روی نیمکتی در خیابان ره اومبرتو توسط گروهی جوان که در دبیرستان داتزلیو تحصیل می‌کردند، درکنار رویای داشتن یک تیم ورزشی، همراه با تاسیس یک تیم فوتبال اغاز شد و به این ترتیب یوونتوس در تاریخ ۱ نوامبر ۱۸۹۷ در تورینو متولد شد. مجموعه‌ای متمدن که برای بازی فوتبال، تفریح و لذت بردن از فوتبال و خواسته‌ها و ایده‌های نو توسط شاگردان مدرسه ماسیمو داتزلیو تاسیس شد. برادران کنفاری سرانجام در اولین روز ماه نووامبر تصمیمی که از مدتها پیش در نظر گرفته بودند را عملی ساختند تا حیات باشگاهی به عظمت یوونتوس اغاز شود.

اولین دیدار این تیم تازه تاسیس با حضور جوانان و دوستداران در تئاتر ساختمان دارما برگزار شد. انریکو کنفاری در نخستین سخنان خود از خواسته‌های بزرگ باشگاه صحبت می‌کند، وی تاکید دارد با شروع فصل پاییز خواسته و ارزویی که از مدتها پیش داشته‌اند به وقوع پیوست.

ایوجنیو و انریکو تصمیم مهمی در زندگی خود گرفته بودند و خواستار داشتن یک باشگاه حرفه و بزرگ فوتبال بودند، بنابر این زمانی که با شوق جوانان روبرو شدند با قاطعیت بیشتری برنامه و کار خود را ادامه دادند.

نخستین محل باشگاه [ویرایش]

سرانجام برادران کنفاری در دفتر کوچک خود در خیابان ده اومبرتو۴۲ تشکیل جلسه می‌دهند، جلسه‌ای که با حضور مسولین ابتدایی و بازیکنان و جوانان عاشق فوتبال برگزار می‌شود و اخرین اندیشه این جوانان که رویای داشتن مقر و محلی برای باشگاه است مطرح می‌شود، برادران کنفاری می‌دانند که برای داشتن یک تیم بزرگ می‌بایست محلی مناسب تهیه نمایند، این دو جوان خیلی زود ساختمانی با چهار اتاق و یک حیات پیدا می‌کنند که می‌توانست محلی مناسب برای یک تیم جوان و تازه تاسیس باشد.

نام گذاری باشگاه [ویرایش]

با تشکیل یک تیم جوان و مشخص شدن محل استقرار تیم، وظیفه‌ای دیگری نیز بر شانه‌های تاسیس کننده گان سنگینی می‌کرد، این باشگاه می‌بایست نامی برای خود داشته باشد، بار دیگر براداران کنفاری جلسه‌ای تشکیل دادند و سه نام، جامعه‌ای که با قدرت پیش می‌رود، جامعه ورزشی ماسیمو داتزلیو و باشگاه ورزشی یوونتوس مد نظر گرفته شد. با توجه به جوانی باشگاه و جوانانی که با عشق فراوان دراین تیم بازی می‌کردند، گروه تصمیم گرفت نام باشگاه ورزشی یوونتوس را انتخاب نماید و به این ترتیب و با تایید گروه، باشگاه ورزشی یوونتوس نام گذاری شد.. گفتنی است که کلمه یوونتوس ریشه‌ای لاتین دارد و به معنای جوان و یا جوانان است. ایوجنیو کنفاری نخستین مدیر یوونتوس خیلی زود پست ریاست را رها کرد و برادراش انریکو از سال ۱۸۹۸ به ریاست باشگاه رسید. پس از این تغییر در سطح مدیریت، باشگاه برای نخستین بار محل خود را به ساختمانی سه اتاقه همراه با یک حیات به نام کروچتا در خیابان پیاتزای ۴ تغییر می‌دهد.

نخستین دیدار رسمی یوونتوس [ویرایش]

تیم یوونتوس در سال ۱۹۰۳

یووه ابتدا به صورت غیر حرفه‌ای در رقابت‌های مختلف حاضر می‌شود و در نهایت بیانکونری‌ها اولین حضورشان را در رقابت‌های قهرمانی در سال ۱۹۰۰ تجربه می‌کنند. نخستین بازی رسمی در تاریخ ۱۱ مارس ۱۹۰۰ برابر تورینو است که با شکست همراه می‌شود. سپس در سال ۱۹۰۱ به نیمه نهایی می‌رسند و در سال‌های ۱۹۰۳ و ۱۹۰۴ در دیدار فینال برابر جنوا تن به شکست می‌دهند.

رنگ پیراهن یوونتوس [ویرایش]

لباس نخستین این تیم پیراهن‌های صورتی بود که بعدها رنگ خود را به راه راه سیاه و صورتی تغییر داد؛ ناهماهنگی این رنگ‌ها نارضایتی مدیران ان زمان یووه را به وجود آورده بود و در نهایت صورتی جای خود را به رنگ سفید داد تا رنگ محبوب سیاه و سفید فعلی به وجود آید، این رنگ تاثیر پذیری زیادی از باشگاه تاتنهام انگلیس داشت و خیلی زود با کسب اولین افتخار نزد هواداران محبوب شد. البته در اولین دیدار بانوی پیر با پیراهن جدید برابر جنوا شکست خورد و در ادامه چند شکست دیگر بداقبالی این رنگ را نشان داد با این حال مدیران تصمیم گرفتند خود را با رنگ پیراهن‌های جدید تطبیق دهند و سرانجام دو سال بعد یوونتوس با این پیراهن اولین اسکودتوی خود را در سال ۱۹۰۵ فتح کرد، این قهرمانی در زمان مدیریت الفردو دیک به دست امد، مدیری که سال‌ها بعد به باشگاه رقیب تورینو پیوست.

تاریخچه مختصر باشگاه یوونتوس [ویرایش]

از روی یک نیمکت رویایی بزرگ اغاز شد (۱۸۹۷)

اولین اسکودتوی یوونتوس (۱۹۰۵ - ۱۸۹۸)

همراه با شروع جنگ جهانی اول (۱۹۲۳ - ۱۹۰۶)

دومین اسکودتوی یوونتوس (۱۹۲۹ - ۱۹۲۳)

دوران طلایی و رویایی یوونتوس (۱۹۳۵ - ۱۹۳۰)

در حاشیه جنگ جهانی دوم (۱۹۴۹ - ۱۹۳۵)

اولین اسکودتوی بونیپرتی (۱۹۵۷ - ۱۹۴۹)

دوران شکوه سیوری و چارلز (۱۹۶۱ - ۱۹۵۷)

همراه هررا اسکودتوی دیگری از ان یووه شد (۱۹۶۹ - ۱۹۶۱)

سه اسکودتوی دیگر به افتخارات باشگاه افزوده شد (۱۹۷۶ - ۱۹۶۹)

اولین اسکودتوی جیووانی تراپاتونی (۱۹۸۲ - ۱۹۷۶)

دوران شکوه میشل پلاتینی (۱۹۸۶ - ۱۹۸۲)

دوران شکوه دینو زوف (۱۹۹۰ - ۱۹۸۶)

اغاز نه سال باشکوه (۱۹۹۴ - ۱۹۹۱)

جام‌هایی که با مارچلو لیپی به دست امد (۱۹۹۸ - ۱۹۹۵)

آغاز حرکتی نو با مربیگری کارلو آنچلوتی (۲۰۰۱ - ۱۹۹۹)

مارچلو لیپی بار دیگر در کنار بانوی پیر بود (۲۰۰۳ - ۲۰۰۲)

همراه مربی سابق آ اس رم، کاپلو بازیکنانی نظیر امرسون و زلاتان ابراهیموویچ راهی یووه شدند (۲۰۰۶ - ۲۰۰۴)

تبعید به سری ب و قهرمانی در رقابت‌های سری ب همراه با دیدیه دشان (۲۰۰۶ - ۲۰۰۷)

ایستادن در جایگاه سوم و عنوان آقای گلی رقابت‌ها توسط الساندرو دل پیرو (۲۰۰۸ - ۲۰۰۷)

ایستادن در رده دوم سری آ و رقابت نزدیک تا آخرین هفته با رقیب دیرینه اینتر میلان، در کنار خداحافظی پاول ندود (۲۰۰۸ - ۲۰۰۷)

فصلی سیاه همراه با ناکامی‌های متعدد در کنار برکناری چیرو فرارا و بازگشت یک آنیلی در سمت مدیریت یووه (2010 - 2009)

حضور لوئیجی دل نری و تغییرات متعدد در ترکیب اصلی یووه و خداحافظی بازیکنان بزرگی نظیر دیوید ترزگه و مائورو کامورانزی (2011 - 2010)

ماجرای کالچو پولی [ویرایش]

پس از پایان سال ۲۰۰۶، دادگاه ایتالیا که ۲ سال به صورت مخفی مکالمات سران باشگاهای سری آ را ضبط می‌کرد به تحقیق در مورد فساد و تبانی در فوتبال ایتالیا پرداخت. مکالمات لوچانو موجی مدیر باشگاه یوونتوس با رئیس کمیته داوران و مدارک به دست آمده از باشگاه‌های متقلب ایتالیا تبانی چندین ساله آنها را برملا کرد. در نهایت یوونتوس به جرم فساد و تبانی با داوران به دسته پائین تر سقوط کرد و ۲ قهرمانی آخر این تیم پس گرفته شد. همچنین درآوریل ۲۰۰۷ لا رپوبلیکا جزییات تازه‌ای را در باره ی کالچو پولی افشا کرد که طی آن مشخص کرد که موجی توسط سیم کارت های بین المللی با چند تن از داوران فوتبال ایتالیا در ارتباط بوده است.[۲] در ژوئن ۲۰۰۸ یوونتوس بار دیگر و این بار به مبلغ ۳۰۰٫۰۰۰ یورو جریمه شد.[۳]

اسامی بازیکنان کنونی یوونتوس [ویرایش]

این ترکیب در تاریخ ۲ ژوئن ۲۰۱۱ نوشته شده‌است و مطابق با صفحه باشگاه در ویکی پیدا انگلیسی می‌باشد.[۴]آخرین خبر ها
   
با کلیک بر روی +1 فیفانیو را در گوگل محبوب کنید
  • کد نمایش افراد آنلاین